Išvykos į Panevėžį aprašymas

prieš 9 m. (2013 m. sausio 29 d., antradienis, 13:48 val.)

 2013m. sausio 28 dienos pavakarę, prie „Prismos“ pradeda rinktis „Green Legion“ nariai. Renkasi, deja, labai vangiai. Sunku patikėti, kad darbo diena, gripo epidemija bei kažkokios kitos stichinės nelaimės padarė tokią įtaką aktyvumui. Belieka guostis tik tuo, kad kiekvienais metais, panašiu laikotarpiu, pasireiškia analogiškas dalykas. Norėtųsi šitą blogą tradiciją kažkada užbaigti..

      Taigi, net 6 „Green Legion“ nariai ir vairuotojas pajuda iš Kauno. Naujas „On Tour“ kompaktas skamba visai naujai ir neįgrisusiai, nors ir pakankamai negarsiai. Besišnekučiuojant pasiekiame Panevėžį be sustojimų. Vairuotojas lieka saugoti savo mašinos, o mes pajudame į vidų. Prie durų pasitinka labai paslaugi apsauginė: nepaisant šefo aiškinimo, kad „tuoj ateis pagalba“ (ale vyrus turi apieškot vyrai), ji mielu noru čiupinėja vyrukus ir, dargi, pasisako: „juk jiems tai patinka“. NĖ VELNIO! (iš mandagumo jos išvaizdos plačiau nekomentuosim J ). Apsauginiai palydi iki mums skirto sektoriaus. Pasikabiname vėliavą ir mėginame apeiti ratą aplink areną. Nespėjus grįžti pradedamas giedoti himnas. Paskutines dvi eilutes keturiese užtraukiame taip, jog atsisuka nemaža dalis arenos žiūrovų.

      Pradžioje palaikymas vangus ir net keistokas. Labai neįprasta, kai tribūnoje žmonių tiek nedaug. Pagaliau, įpusėjus pirmam kėliniui, pasirodo pirmieji boysai. Pradėjus jų daugėt, pagerėjo ir palaikymas. “Žalgiriui” trypiant varžovus, vaizdas aikštelėje nebuvo itin žavus, todėl stengėmės bent palaikymu paįvairinti visą procesą.

      Po ilgosios pertraukos vaizdas aikštelėje nesikeitė, o palaikymas, su mūsų vienintele plazdančia vėliava, išliko geras visų varžybų metu.

     Apsauga mus “saugojo” visos viešnagės metu: stovėjo tribūnos kampuose, sekiojo iš paskos netgi einant fotografuoti tribūnos ar į tualetą.

     Per varžybas, eilinį kartą Panevėžyje, atsirado vietinių, kurie labiau domisi ne vaizdu aikštelėje, o kaip paprovokuoti fanus. Keista, kai apsauga ne provokatorius, o fanus pagrasino išvesdint lauk, jeigu toliau tęsis apsižodžiavimai. Dar keisčiau, kai tokius cirkus kelia 40mečiai, suaugę vyrai. Gėda!

     Po varžybų padėkojome komandai, ir apsaugos lydimi išėjome lauk, ieškoti “Žalgirio” autobuso. Pirmą kartą pavyko įeiti į aptvertą ir griežtai nuo “chuliganų” saugomą vidinį kiemą, o dar pro atvirus vartus! Be abejo, apsauga į tai beveik sureaguoja, tačiau kai į apsaugos šefo prašymus apleisti teritoriją niekas nekreipia dėmesio, tas tuojpat pasišaukia pastiprinimą. Tada prasidėjo raginimai gražiuoju išeiti iš aptverto kiemo. Lygiai taip pat gražiai mes aiškinome, jog taip pasitikti komandą yra normalu, tačiau įtikinti nepavyko. Po kažkieno frazės „pirmi 15 iš kiemo išėję yra py..“ apsauginiams teko stumte stumdyti visus lauk. Keista, kai jie pradėjo nebekreipti dėmesio netgi į tai, kad paskui fanus į kiemą suėjo ir būrelis mokyklinukų, kuriuos stumdė lauk kartu su mumis. Negi apsaugai taip gaila, kad vaikai pasirinks mylimų žaidėju autografų ar pasifotografuos? Vienareikšmiškai – gėda „Argus“ apsaugai! Po išėjimo už vartų, šiek tiek apsižodžiuojama su apsauga, ko pasekoje atvažiuoja apsaugos pastiprinimo mašina bei policijos ekipažas. Deja, jie ir lieka šildytis savo mašinose, kol mes šalome lauke.

      Apsiperkame artimiausiame prekybcentryje ir judame link savo mašinos. Kelias namo vėl neprailgsta: verda diskusijos, dalinamasi mintimis bei idėjomis, simboliškai nutampomos ausys 10tukininkei ir pagaliau pasiekiamas Kaunas.

Lankantis Panevėžio arenoje iškilo toks klausimas: ką reiškia jų fanų pavadinimas, tačiau visagalis „google“ apšvietė. Įdomus sprendimas, kai komanda tiek spalvas, tiek patį pavadinimą kaitalioja vos ne kasmet. Nieko keisto, kad ir fanų dėl šių priežasčių nedaugėja arba jie nuolat keičiasi. Na bet svarbu, jog kažkas palaiko komandą. Šaunuoliai.

Beje, dar kartą sveikiname Tautvį su gimtadieniu!

      Ačiū visiems, radusiems laiko aplankyti „Cido“ areną ir gėda tiems, kas rado pasiteisinimų to nedaryti. Turite galimybę pasitaisyti Vasario 25d, kai žaisime išvykoje su „Šiauliais“. Iki išvykos dar beveik mėnuo, todėl yra marios laiko susiplanuoti gyvenimą taip, kad 25d. popietę paskirtumėte „Žalgiriui“!

© 2013 „Žaliasis Legionas“. Sukūrė: Netas.eu