Čempioniškos išvykos aprašymas (FOTO)

prieš 8 m. (2013 m. gegužės 14 d., antradienis, 09:28 val.)

Sezono apogėjus - ketvirtosios finalo varžybos. Daugumai net nekyla abejonių, dėl galutinio serijos rezultato, tačiau malonius formalumus visgi reikia atlikti: nuvažiuoti ir pasiimti čempionų titulą varžovų arenoje. Jau 15-tą per 20 LKL sezonų!
Likus keliolikai valandų iki varžybų pradžios, du legiono nariai pradeda daryti mini choreo: du dideli skaičiai 1 ir 5 bei išpurkštas užrašas AUKSAS. Pabaigus judame tiesiai prie „Savo“, kur jau būriuojasi didelis kiekis žaliai baltų. Su dideliu entuziazmu sulipame į autobusą ir beveik laiku pajudame link sostinės. Pasiekę Vievį padarome bendrą nuotrauką bei greit vėl sulipame atgal į autobusą. Dėl trumpo sustojimo tenka luktelti vieno senbuvio, tačiau laiko iki rungtynių į valias, tad niekas dėl to nesupyksta.
14.jpg

Apsukę keletą ratų Vilniaus „vaizdingu maršrutu“, šiaip ne taip pasiekiame „Siemens“ areną. Beje, su „stribų“ palyda, kurie pamojavę lazdele ties „Ozu“, liepė važiuoti paskui juos. Prie arenos pamatome gausias policijos pajėgas, tačiau tai suprantama, visgi, paskutinės LKL rungtynės. Prie įėjimo į areną, apsauga, tiesiogine to žodžio prasme, visus iškrato, tačiau mūsų džiaugsmui bei jų nusivylimui nieko neranda. Sueiname į areną labai sklandžiai ir be jokių „netyčiukų“. Traukiame mėgstamiausias dainas bei lydimi apsauginių pajudame link sektoriaus. Iš trijų fanklubų šįkart areną pasiekėme pirmieji, tad galėjome užsiimti sąlyginai geriausias vietas (tiesą pasakius, skirtingai, negu antrųjų finalo varžybų metu, šįkart buvome savo vietose, kurios daug geresnės, negu kliuvo paskutinį kartą). Nustembame pamatę, kad sektoriuje jau sėdi nemažai Žalgirio gerbėjų (tiek garbingo amžiaus, tiek su šeimom), apsiginklavusių mėlynos spalvos garsinėmis lazdomis. Kadangi vietos sektoriuje kolkas užtektinai, į kivirčus nesiveliame bei bandome rezervuoti kuo daugiau vietos kolegoms. Atvykus jiems, tenka gerokai pasispausti. Tai džiugina bei kažkiek primena halės laikus E tribūnoje. Tribūnoje per 400 žmonių. Tiesa, ne visi jie aktyviai palaikė komandą dainomis bei skanduotėmis. Reikia pasidžiaugti bent tuo, kad prie skanduotės „žalia - balta“, kuri nuskambėjo turbūt geriausiai per pastaruosius 2 -3 metus, jungėsi bene visi.

18.JPG

Tribūnoje dvi mojuojamos vėliavos ir 3 būgnai. Priešininkai tiesiog nublanksta prieš mus tiek vaizdine prasme, tiek pačiu garsu. Nors su tokia žmonių gausa galėjome ir geresnį garsinį palaikymą sukurti, tačiau bendras rezultatas tikrai pagirtinas. Tai dar vienas ženklas, kad tik vienybėje galime sugrąžinti E tribūnos atmosferą ir į „Žalgirio“ areną. Varžybos atkaklios, bent jau iki ketvirtojo kėlinio. Jų metu naudojamos tiek dainos, tiek skanduotės, o paskutiniame ketvirtyje tik skanduotės. Kaip visada, esant tokiai dideliai žmonių miniai, atsiranda tokių fanų, kurie iš tribūnos viršaus bando užvedinėti skanduotes. Iniciatyva pagirtina, tačiau tribūna yra užvedinėjama iš apačios. Gaila, jog per tiek metų šito dalyko kažkam niekaip nepavyksta įsikalti į galvą.
Per ketvirtą kėlinį žalgiriečiai tiesiog smaginasi trypdami priešininkus. Savo ruožtu - tribūna taip pat siaučia bei traukia lrytą bei jo sirgalius pašiepiančias dainas. Aidi finalinė sirena ir triumfuojančioje tribūnoje uždegami dūmai, keletas „strobų“ ir kyla skaičius 15 su užrašu „AUKSAS“. Visi laimingi, nes amžinas varžovas pažemintas jų pačių arenoje.

19.JPG

Šįkart ventiliacija arenoje veikia pilnu pajėgumu, tad kosėti dūmais, išėjus iš arenos, netenka. Kaip visada, lauke stovintys rytfaniai bando provokuoti. Provokacija „pavyksta“ ir, nepaisant pareigūnų gausos, keletas raudonųjų veikėjų gauna per kuprą. Vilniuje žaliųjų labai daug, tad arenos prieigose jaučiamės drąsiai ne tik traukdami komandą šlovinančias dainas, bet ir naudodami pirotechniką. Tuo pat metu įteikiamas padėkos raštas „Green Legion“ prezidentui, kuris tą vakarą pasiekė savo 200-ąją išvyką už „Žalgirį“.

20.JPG

Kadangi komandos autobusas vėl stovi arenos garaže, nusprendžiame audringai pasveikinti komandą ant Vievyje esančio pėsčiųjų tilto. Dviejų policijos ekipažų lydimi važiuojame iš miesto. Visa tai kas vyko tribūnoje ar prie arenos, persikėlė į autobuso vidų. O čia jau vyksta toks tūsas, kokio dar nėra buvę. Dainos skamba labai garsiai, gėrimai liejasi per kraštus ir visi tartum pamiršta, kad rytojus – darbo diena. Mūsų nelaimei, policijos automobilis išjungia žiburėlius, tad tenka stovėti kamščiuose. Negana to, ties Grigiškėm, mus lenkia „Žalgirio“ autobusas, kas tikrai nuvilia visą kolektyvą, tačiau mūsiškis N. greitai pasuka Lipkevičiui ir su Mindaugu (iš „Žalgirio“ administracijos) suderina visą veiksmų planą. Žalgiriečių vairuotojas numeta greitį ir praleidžia mus į priekį, taip pat užsuka į pakeliui esančią degalinę. Pro langus matyti, kad komandos autobuse vyrauja šventinės nuotaikos, skirtingai, negu po eilinių varžybų. Sustoję Vievyje visi staigiai išlipame iš autobuso bei bėgame ant tilto. Pastebėję atvažiuojantį žalgiriečių autobusą, apačioje likę keli nariai uždega galingą „dūmšaškę“, kurie paslepia tiltą dūmų uždangoje. Ant tilto esantys fanai degina 5 žalius fajerius, mosikuoja šalikais ir vėliavom bei iškelia užrašą „AUKSAS“. Komanda sustoja ir per langus stebi čempionišką sutikimą. Dėl laiko stokos komanda nelipa lauk, bet padėkoja už sveikinimus pro autobuso langus.

21.JPG

Netempiame laiko ir mes - sėdame ir greitai važiuojame į Kauno Rotušę. Aktyviausi legiono nariai susirenka prie katedros, kur, išskleidę savo banerį, judame į Rotušę. Vėl uždegami fajeriai, vėl plazda vėliavos, vėl skamba čempioniškos dainos. Aikštėje susirinkusi minia duoda mums kelią iki pat Rotušės prieigų. Kaip ir priklauso tikriems fanams, mes priekyje. Komandai tik įžengus į Rotušės balkoną, A. užlipa ant rotušės vartų ir uždega fajerį. Geriausios emocijos, dainos bei šampanas liejasi pro kraštus. Jausmas tikrai fantastiškas!

10.jpg

Žalgiriečiai, išmaudę mus šampano purslais bei visam Kaunui padėkoję už palaikymą, palieka Rotušės balkoną. Judame už Rotušės, kur kartu su Popu sudainuojam keletą aktyvaus palaikymo dainų. Komandai išvykus, švenčiame toliau ir su kolegomis traukiame savo miesto gatvėmis. Dainos vis dar skamba garsiai, nors nuovargis ir jaučiasi. Suprakaitavę bei lipnūs nuo šampano, nusprendžiame atsigaivinti Laisvės alėjos fontane. Sušokam į fontaną, uždegam dūmus bei linksminamės toliau. Gaila, tačiau trumpai, nes privažiavusi policija mūsų paprašo išlipti iš baseino bei gražiai įspėja (ačiū jiems, kad nesugadino šventės).

22.jpg

Atsigaivinę fontane, judame link klubo, kuriame komanda jau švenčia pergalę. Sutinkame daug žalgiriečių, pakalbame ilgai, be jokių skubėjimų ir apie viską. Vėliau keliai pasuka skirtingai. Vieni lieka klube, kiti traukia namo, treti užsipirkę “linksmonado“ juda į salą. Dauguma grįžo tik paryčiais.
Dėl tokių akimirkų verta gyventi! Ačiū visiems, kas dalyvavote neeilinėje išvykoje, tačiau šis sezonas kitoks. Nors LKL baigėsi, bet sezonas - ne. Šturmuosime VTB jau gegužės 15 ir 16d. “Žalgirio“ arenoje 19val. Ateik į karščiausių fanų sektorių - 319!

https://www.facebook.com/events/515253641857448/
 

© 2013 „Žaliasis Legionas“. Sukūrė: Netas.eu