Išvykos į Bambergą aprašymas

prieš 8 m. (2013 m. gruodžio 22 d., sekmadienis, 11:33 val.)

 Paskutinės pirmo etapo varžybos. Jau labai senai visi minėjo, kad šios varžybos gali būti svarbios ar net lemiamos. Taip ir nutiko. Todėl dar prieš mėnesį pradėjome organizuoti išvyką. Norinčių važiuoti atsirado nemažai, bet dėl bilietų ilgą laiką negavome jokio atsakymo. Ilgas bilietų derinimas ir vokiečių nenoras bendrauti atnešė bėdą. Likus kelioms dienoms iki varžybų sužinojome, kad teks susimokėti už bilietą dar 24 eurus. Be to, jų gausime ne tiek, kiek mums jų reikia. Kelionės kaina ženkliai pakilo, nes turime išbraukti keletą žmonių, kuriems nebeužtenka bilietų. Viska sudėjus gaunasi didžiulis nuostolis, kurio negalime padengti. Išvyka atšaukta. Tačiau atsirado iniciatorių, kurie buvo tvirtai nusprendę važiuoti bet kokia kaina. 16 vietų mikroautobusas surenkamas per vieną dieną ir gruodžio 18d. leidžiamės į kelią.

bamberg5.jpg

Su mumis kartu važiuoja ir kolegos iš GWB bei šeip komandą mylintys žmonės. Gaila, kad „Legiono“ organizuota išvyka sudomina labiau paprastus žmones, nei tikruosius narius. Palikdami Lietuvą ties pasieniu padarome nuotrauką su visais keliauninkais.

bamberg4.jpg

Kelionė į priekį reiktų aprašinėti labai ilgai, nes buvo visko. :) Naktį vienas keleivis „pasimeta“ ir tiesiog mikriuke bando stumdyti vagonus ir juos pakrauti. (kas važiavo supras). Dar viename sustojime apie 4val. ryto iš budelės išlenda pikta lenkė, puola rėkti, plėšyti lipdukus. Mes nieko nesuprate lenkiškai „linkime“ geros nakties. Po 18val. kelionės paryčiais pasiekiame Bamberą. Dar papildomai sumetame šoferiukams ant viešbučio, nes mikriuke sąlygos miegoti po nakties jau nelabai tinkamos. Pasiliekame būgną patikimoje vietoje ir traukiame į miesto centrą. Miestas gražus, yra ką pamatyti.

bamberg6.jpg

Žinodami, kad šis miestas garsėja savo dūminiu alumi, nutariame jo paragauti. Vietiniai žmonės mums nurodo patį bravorą. Užsukę liekame nustebę: baras nuostabus, alus pilamas tiesiai iš bačkos, o skonis kokio dar neteko ragauti niekam. Mieste užmatome Vilniaus lenkų lipdukų. Vaikštant prie katedros sutikom vieną jaunuolį, su kuriuo pasikalbėjus sužinome, kad jis „Sektion Südblock“ narys. Jaunimėlis už aktyvų palaikymą: vėliavos, dvikočiai, megafonas, turi savo šalikus ir banerius. Gauname krūva keistų lipdukų su užrašu (gib FRF keine chance). Mums jis paaiškina, kad taip nukreipta prieš kvailus fanus. Supratome, kad jie nemėgsta Bambergo sėklinių chebros. Tačiau paklausus apie dūdas ir tarškynes, mūsų visų nuostabai, jis atsiliepia teigiamai. Taip ir likome nesupratę kokį palaikymo stilių jie bando propoguoti.

bamberg3.jpg

Vakarop gurkšnodami „lašininį“ alų judame į areną. Pakeliui išlaužiame pora kotų mojuojamoms vėliavoms. Prie arenos suplaukia visi. Laukiame bilietų prekybos centre ant grindų. Įvyksta mažas nesusipratimas likus kelioms valandoms iki varžybų. Sužinome, kad dar du kolegos turi atvykti, tačiau jiems bilietų nėra rezervuota. O reikėjo tik vieno paprasto skambučio organizatoriui likus kelioms dienoms iki išvykos ir bilietai kaip mat būtų buvę rezervuoti. Viskas baigiasi gerai ir pačių GWB iniciatyva su „Žalgirio“ atstovo pagalba visi sueisim į areną. Prie įėjimo užtraukiame keletą dainų ir užvedame komandą kovai. Sueiname į areną, bet į salę patekti negalime. Pagal jų taisykles durys į salę atrakinamos likus 1val. iki varžybų. Vėliau prasideda tampymaisi su apsauga, kurie bando nurodyti mūsų tribūną. Galais negalais mes jau savo vietose. Nors vietos ne geriausios, bet aikštė matosi puikiai. Rišam fanklubų banerius, bei Kauno ir Lietuvos vėliavas. Džiugu, kad yra vietos jiems pasikabinti. Deja, bet džiaugsmas ilgai netruko. Kadangi mūsų sektoriuje tik stovimos vietos, areną užplūdus raudoniesiems, jie visiškai paslepė mūsų banerius už savo nugarų. Jei ne dvi mojuojamos vėliavos, būtume beveik nematomi. Galime pasidžiaugti, kad tolimoje išvykoje turėjome ir būgną ir 2 mojuojamas vėliavas, o dar labiau pasisekė, kad važiavo kolegų patyres būgno mušėjas. Vietiniai lietuviai suplūsta pas mus ir tribūnoje jau stovi per 30 žmonių. Palaikymas geras, traukiam dainas iš visos gerklės. Deja, bet mes itin sunkiai girdimi, nes raudonasis konvejeris su 2 skanduotėmis dirba visas varžybas. Triukšmas didžiulis, tarškynės ir begalė būgnų nervina, nes visas varžybas vyksta tas pats per tą patį. Antroje varžybų pusėje užjudame geriau ir net kelis kartus mus išgirsta arena ir Lietuva, nors ir tyliai. Sužinome, kad „Real“ nukalė turkus ir su džiaugsmu traukiame dainą „Top 16“. Savo ruožtu mūsų komanda sužaidžia fantastišką ketvirtą kėlinį ir padovanoja pergalę 4 taškų skirtumu!

bamberg2.jpg

Po varžybų skubame į lauką, kur sveikinsime ir sutiksime komandą. GWB turi užsivežę nemažai pirotechnikos, todėl bandysime nustebinti. Komandą sutinkame su dainom ir sveikinimais. Vienas iš keliauninkų pagauna Justino Dentmono maikutę. Prašome bendros nuotraukos, komanda neprieštarauja, bet nekantraujantis „Žalgirio“ autobuso vairuotojas uždaro duris ir piktinasis mumis, kad trukdome jam išvažiuoti. Fajeriai, strobai, dūmai - viskas dega ir rūksta. O Dentmonas autobuse stebi ir džiaugiasi kartu. Jam tokių vaizdų turbūt nėra tekia matyti. Komanda skubiai išvažiuoja. Laukiame mikroautobuso ~20min, kuris vėluoja. Sulipame ir vėl į kelią. Kas miegoti, kas išgerti už pergalę, bet visi laimingi. Naktis tyli, miegam. Dieną keliaujame per Lenkija, gurkšnodami lenkišką stumbrinę. Kelionė ilga ir varginanti, bet daug bajeriukų apie vagonus ir traukinius ir vėl pralinksmina. Vairuotojai tikrai geri, senai tokius turėjome. Didelis ačiū jiems už kantrybę. Vėl sutemo, o mes dar Lenkijoje. Visi pervargę, visi laukia gimtojo miesto, kurį pasiekiame po beveik 20 valandų kelionės. Dėkui visiems kas važiavote. On tour‘as tikrai vykęs ir labai geras. Dabar 2013 12 22 visi visi visi judam į Vilnių, kur laukia laikraštiniai. 14 val. pajudame nuo pc“ SAVAS“. Nevėluok!

© 2013 „Žaliasis Legionas“. Sukūrė: Netas.eu