"Green Legion" baidarių 2015m.aprašymas

prieš 6 m. (2015 m. liepos 25 d., šeštadienis, 06:52 val.)

"Green Legion" baidarių 2015m.aprašymas

 

Vasara, ankstyvas šeštadienio rytas, tačiau žaliai balti nemiega. Iš pačio ryto renkamės į ekipažus ir judame link Luodžio ežero ,kur pradėsim kelionę baidarėmis. Nuvykus į vietą sulaukiame likusių narių, susigrupuojame komandomis po du ir pradedame savo kelionę. Nors teko keltis anksti ir kelionė nusimato netrumpa, tačiau nuo pat ryto šiltas ir saulėtas, todėl visi geros nuotaikos, linksmai kalbamės ir juokaujame. Paplaukus apie valandą ir pirmą kartą plaukusiems išmokus valdyti baidares, pasiekiame ežero pabaigą.  Įplaukę į ežerus jungiantį upelį, neužilgo pasiekiame jį kertantį tiltelį. Čia sustojame, nes tenka persinešti baidares. Tai pirmas mūsų sustojimas, todėl išlipe iš baidarių nusprendžiame pasidaryti kelias nuotraukas, pasišnekučiuoti ir aplaistyti sėkmingą kelionės pradžią. Keli kelionės dalyviai, patingėje persinešti baidarę per tiltelį, ją, vargais negalais, prastumia per tiltelio apačią. Baigę šnekučiuotis pajudame toliau upeliu kur baidarės dažnai stringa tarp į vandenį įkristusių šakų, tačiau padedami vieni kitiems įveikiame upelį be didelių vargų.

DSC_3762.jpg

(Pajudėjome)

DSC_3774.jpg

(Keliamės per tiltelį)

 

Likusį kelią įveikiame nesunkiai, dažniausiai bendraudami su kitu baidarėje esančiu žmogumi, retkarčiais, atsiradus daugiau vietos, visi baidares susistumiame kartu ir užkandam bei pasišnekučiuojam. Dar kartą sustoję ir pasidarę kelias nuotraukas priplaukiame prie pirmos dienos tikslo - stovyklavietės. Joje jau mūsų laukė iš Kauno atvykęs ir mums vietą rezervavęs ekipažas, kurie dėl laiko trūkumo prie plaukimo prisijungti nespėjo.

 Išlipę į krantą, pirmiausia iš vandens ištraukiame baidares ir pasiėmę iš jų svarbiausius daiktus, paliekame jas džiūti. Tada prasideda sunkios ir ilgos diskusijos statant palapines, nes daugumai trūksta architektūrinių įgūdžių šiom sudėtingom statybom, ypač kai trūksta keleto sudedamųjų dalių. Šiaip ne taip, baigus statybas, keli žmonės nusprendžia atsivėsinti ežere, likę dengia stalą, kuria laužą bei sėda prie jo atsigaivinti įvairiais atsivežtais skanėstais. Likusią dienos dalį ilsimės ir linksminamės.

DSC_3805.jpg

(Palapinių miestelis)

DSC_3843.jpg

(Stovykla)

DSC_3859.jpg

(Vakarojame)

Antrąją kelionės dieną pradedame taip pat linksmai kaip ir pirmąją: atsikėlus, kai kurie kelionės dalyviai, bando užsivirinti vandens kavai, užpilamom sriubom ar arbatai. Nors dalis ilgai vakarojo ir dar norėjo pamiegoti, ypatingai vienas iš mūsų kurį pažadinti buvo labai sunku, tačiau apsiniaukęs dangus nežadėjo nieko gero, todėl norėjosi kuo greičiau supakuoti daiktus, kad nereiktų to daryti lietui lyjant.

Vos pirmąją baidarę įleidome į vandenį, pradėjo lyti. Tokiu oru nesinori nei ilgai stovėti, nei kažko laukti. Mini sustojimus darėme dažniausia po medžiais, tačiau viso kelionės kolektyvo surinkti į krūvą taip ir nepavyko. Kadangi visą kelionę lyja šaltas ir ganėtinai stiprus lietus, daug nestojame ir skubame greičiau pasiekti galutinį tikslą. Galiausiai, pasiekę finišą, visi skuba sušilti ir įlįsti į sausus rūbus. Sulauke visų baidarių dar trumpai aptariame kelionės įspūdžius : nepaisant blogo antros dienos oro, visi apie kelionę kalba pozityviai ir tikisi kitais metais sulaukti didesnio norinčių keliauti skaičiaus. Galiausiai, pasistiprinę kavinėje, pasiskirstome kas su kuo važiuos namo, atsisveikiname ir pajudame savais keliais.

Didelis AČIŪ visiems kelionės dalyviams už kantrybę ir kompaniją, o pats didžiausias - “Degesos” administracijai už šiltą priėmimą ir visokeriopą pagalbą! Tikėkimės, jog pavyks susitikti ir sekančiais metais!

 

 

 

 

 

 

 

© 2013 „Žaliasis Legionas“. Sukūrė: Netas.eu